חדשות הקונסרבטוריון תשע"ח

8.5.2018

ירושלים דרזדן - תלמידי מוסיקה ישראלים וגרמנים ב"פסטיבל שלום ותרבות בעיר"

בסתיו 2017 יצאה משלחת של תלמידי הקונסרבטוריון ותיכון האקדמיה, בליווי מנהלי שני המוסדות, מר עידו אזרד ומר טל דברה, ומורתם גב' סופי פיקובסקי, לפסטיבל מיוחד במפגש עם תלמידי קונסרבטוריון ״היינריך שוץ״ בדרזדן, גרמניה. שמונת תלמידינו התארחו במשך שבוע אצל משפחות התלמידים הגרמנים, שקיבלו
אותם בחום ובאירוח יוצא מן הכלל.

בתוכניתו האינטנסיבית של המפגש נכללו, לצד חזרות נפרדות ומשותפות לבני הנוער משתי הערים, גם טיולים ומפגשים משותפים, ובהם דיון בהנחיית מר טל דברה, על תרומתם של אמנים ליצירת פתיחות וקבלת האחר בדעת הקהל. שיאו של הפסטיבל היה קונצרט שהתקיים ב 17/09/17- בבית הכנסת היפהפה של דרזדן, אליו הזמינה העיריה משפחות ניצולי שואה בני העיר, שבאו מאוסטרליה, מישראל וממדינות אירופה. עימם נכחו בקרב הקהל שגדש את אולם בית הכנסת ראש עיריית דרזדן, ואנשי הקהילה היהודית של העיר.

הרכבים קאמריים של שלושת מוסדות הלימוד ריגשו את הקהל בביצוע יצירות מאת ברהמס, דבוז'אק, אלבניז וסקוט ג'ופלין, וכן סימפונית מיתרים מאת מנדלסון בנגינת ההרכב המשותף. כל ההרכבים התקבלו בהתלהבות וזכו למחמאות רבות מהקהל הרב, ואנשי עיריית דרזדן אף הביעו את רצונם בהמשך שיתוף הפעולה
הייחודי, בתקווה לראות את התלמידים הגרמנים בארץ במהלך שנת 2018.

תודה מיוחדת מסר מר עידו אזרד למייקל הרשל שעמל ימים כלילות כדי להוציא לפועל את המפגש הנפלא.

ירושלים בוקרשט - נגנים ישראלים רוקמים קשרי חוץ עם דיפלומטים מרומניה

בסוף מרץ 2018 התקיים באולם הקונצרטים ע"ש יצחק נבון קונצרט מיוחד לכבוד משלחת מן המשרד ליחסי חוץ של ממשלת רומניה, בנוכחות נשיא האקדמיה, פרופ' ינעם ליף, דר' צביקה ברקוביץ ומנהלת הקונסרבטוריון הגברת לאה אגמון. הקונצרט צולם ושודר בטלוויזיה הרומנית הבינלאומית.

הכנרים עדי נולמן, שלי אברך ובת אל קלושרו, הצ'לנית יעל שיזף, הקלרינטיסט אלעד נבון, חמישיית הסקסופונים הייצוגית )פלג וגנר, מעיין וגנר, יותם קרינסקי, בר אמסטר והדר אמסטר(, הפסנתרן אריאל קלושרו, והזמרת דנית ברקוביץ' הגישו לאורחים קונצרט מגוון מיצירות צ'ייקובסקי, אלגר, בטהובן, פרנק ופולנק, וקטעי מוסיקה רומנית ומוסיקת כליזמר.

חברי המשלחת הרומנית, שהעתירו שבחים על נגינת המוסיקאים הצעירים, העניקו מלגות לתלמידי הקונסרבטוריון שמשפחתם מוצאה מרומניה.

הקונצרט המיוחד התקיים ביוזמתה של גב' אליזבט ברקוביץ' שיצרה קשר עם אנשי המשלחת ואירגנה את האירוע יחד עם ג'ו בראון מהאקדמיה.

שתף: