השלוחה במזרח ירושלים

מנהל השלוחה:

ניזאר אלכאטר

 
בית הספר למוסיקה במזרח העיר ירושלים ממוקם בשכונת שיח' ג'ראח ומהווה שלוחה לקונסרבטוריון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
 
בית הספר בניהולו של ניזאר אלכאטר מציע לימודי מוסיקה במגוון רחב של כלים מהמזרח ומהמערב כגון פסנתר, כלי קשת, כלי נשיפה, כלים מזרחיים בהם העוד, כינור מזרחי, כלי הקשה מזרחיים, פיתוח קול מערבי לצד פיתוח קול מזרחי ועוד. ישנם גם קבוצות ילדים בגילאים 2-5 אשר לומדים במסגרת טרום כלי.
מטרותיו העיקריות של הבית ספר הוא להנגיש את לימודי המוסיקה באופן המקצועי ביותר, על פי תכנית הלימודים של הקונסרבטוריון במערב ירושלים לאוכלוסיות השונות במזרח ירושלים ולמגזר הערבי בפרט וזאת על מנת לגשר על הפער בלימודי המוסיקה בין הקונסרבטוריון במערב למזרח העיר ובמיוחד לאלה שאין ביכולתם לעמוד בשכר הלימוד הנדרש.
 
על כן, בית הספר למוסיקה במזרח העיר מציע מלגות נדיבות אשר ממומנות על ידי עיריית ירושלים המאפשרות גם לאוכלוסיות עם רקע סוציו-אקונומי נמוך להיחשף ללימודי המוסיקה. צוות המורים של בית הספר נבחר בקפידה על ידי מנהל השלוחה וצוות המנהלי בקונסרבטוריון במערב העיר, על מנת לספק את רמת הלימודים הגבוהה ביותר וחלקו מלמד במערב ובמזרח העיר גם יחד.
 
בית הספר החל את דרכו בתחילת חודש אפריל 2019. הוא צפוי החל מספטמבר הקרוב לפתח את תכנית הלימודים השלמה, לצד הלימודים הפרטניים, גם לימודי תיאוריה ופיתוח שמיעה על פי רמות. כמו כן גם בפתיחת קבוצות מקהלה, הרחבת קבוצות הטרום כלי,  הרכבים קאמרים ופתיחת תזמורת כלי קשת, תזמורת כלי נשיפה ואנסמבל מזרחי.
שתף: 

חדשות ואירועים

No news and events in this department