השלוחה במזרח ירושלים

מנהלת:

סאלי כסאברי

מזכירה אדמינסטרטיבית:

ריטה טאויל

 
בית הספר למוסיקה במזרח העיר ירושלים ממוקם בשכונת שיח' ג'ראח ומהווה שלוחה לקונסרבטוריון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
 
בית הספר מציע לימודי מוסיקה במגוון רחב של כלים מהמזרח ומהמערב כגון פסנתר, כלי קשת, כלי נשיפה, כלים מזרחיים בהם העוד, כינור מזרחי, כלי הקשה מזרחיים, פיתוח קול מערבי לצד פיתוח קול מזרחי ועוד. ישנם גם קבוצות ילדים בגילאים 2-5 אשר לומדים במסגרת טרום כלי.
מטרותיו העיקריות של הבית ספר הוא להנגיש את לימודי המוסיקה באופן המקצועי ביותר, על פי תכנית הלימודים של הקונסרבטוריון במערב ירושלים לאוכלוסיות השונות במזרח ירושלים ולמגזר הערבי בפרט וזאת על מנת לגשר על הפער בלימודי המוסיקה בין הקונסרבטוריון במערב למזרח העיר ובמיוחד לאלה שאין ביכולתם לעמוד בשכר הלימוד הנדרש.
 
על כן, בית הספר למוסיקה במזרח העיר מציע מלגות נדיבות אשר ממומנות על ידי עיריית ירושלים המאפשרות גם לאוכלוסיות עם רקע סוציו-אקונומי נמוך להיחשף ללימודי המוסיקה. צוות המורים של בית הספר נבחר בקפידה על ידי מנהל השלוחה וצוות המנהלי בקונסרבטוריון במערב העיר, על מנת לספק את רמת הלימודים הגבוהה ביותר וחלקו מלמד במערב ובמזרח העיר גם יחד.
 
בית הספר החל את דרכו בתחילת חודש אפריל 2019. הוא צפוי החל מספטמבר הקרוב לפתח את תכנית הלימודים השלמה, לצד הלימודים הפרטניים, גם לימודי תיאוריה ופיתוח שמיעה על פי רמות. כמו כן גם בפתיחת קבוצות מקהלה, הרחבת קבוצות הטרום כלי,  הרכבים קאמרים ופתיחת תזמורת כלי קשת, תזמורת כלי נשיפה ואנסמבל מזרחי.
 

مدير معهد ابداع للموسيقى – نزار الخاطر

معهد الموسيقى في شرق القدس، حي الشيخ جراح برعاية المعهد الموسيقي بجانب الاكاديمية للموسيقى والرقص، القدس.

المعهد بإدارة نزار الخاطر يقدم دراسات موسيقية واسعه ومنوعة في أدوات منها الشرقية والغربية، أدوات الوترية وأدوات النفخ والايقاع والبيانو، وأدوات شرقيه مثل العود والكمان والايقاع الشرقي، وتطوير الصوت الغربي بجانب تطوير الصوت الشرقي.

يوجد أيضا مجموعات من عمر ١-٥ سنوات يتعلمون الموسيقى بطرق ابداعية تشمل اصغاء للموسيقى الغربية الكلاسيكية مع فعاليات بجانب عزف على الات الايقاع المختلفة.

الهدف الاساسي لمعهد الموسيقى ابداع هو توفير وتسهيل تعليم الموسيقى بشكل مهني لمختلف الفئات من سكان القدس الشرقية وتحديدا المجتمع العربي، وذلك من اجل تقليص الفجوات بين المعهد في القدس الغربية ومعهد ابداع في القدس الشرقية، خاصة للاولاد من عائلات ذات دخل محدود.

وفقا لذلك, معهد ابداع يقدم منح دراسية الممولة من قبل بلدية القدس.

طاقم المعهد تم اختياره بعناية من قبل مدير المعهد, غالبية المعلمين يعملون في المعهدين (الغربي والشرقي)

بدا المعهد في عمله بتاريخ 1 نيسان 2019.

بجانب الدروس الفردية هناك دروس بمجموعات لكل طلاب المعهد بالمواضيع النظرية, وايضا هناك مجموعات بالعزف على الآلات المختلفة.

يطمح المعهد الى انشاء مجموعات جديدة لعائلات الات النفخ والايقاع والجوقة.

שתף: 

חדשות ואירועים

No news and events in this department