קטנטנים

מנהלת התכנית - ד"ר מיכל חפר

מורי המחלקה - חפר מיכל, פלוטקין לאה

 

התכנית לקטנטנים באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים פועלת זה מספר שנים במסגרת הקונסרבטוריון שלנו. התכנית מיועדת לילדים בגיל הרך, מגיל לידה עד גיל 6, אשר מגיעים אלינו למפגש מוסיקלי שבועי של 40 דקות יחד עם ההורים. במפגשים הילדים לומדים להכיר את עולם המוסיקה, ולומדים להאזין האזנה פעילה ליצירות מופת מתוך הרפרטואר הקלאסי, מוסיקת הג'אז, מוסיקה ישראלית אמנותית ומוסיקת עולם, דרך חווית משחק, סיפור, שירה, נגינה ורקוד. ההורים הם חלק פעיל מאוד במפגש המוסיקלי ובסביבה הביתית. הם מקבלים למייל קישורים לסרטונים וליצירות שנלמדו בשיעור ויכולים להמשיך לשחק, לשיר, לנגן ולהאזין למוסיקה גם בבית. כך הופכת המוסיקה לנושא מרכזי בחיי המשפחה.

במהלך השנה הילדים מקבלים הכנה לקונצרט. הם לומדים להכיר את כל היצירות ומגיעים לקונצרט כאשר עברו תהליך למידה ארוך . הכרות זו מאפשרת להם הנאה וחוויה טובה יותר בזמן המופע. השנה קיימנו שני קונצרטים מיוחדים בהם השתתפו התלמידים הבוגרים של הקונסרבטוריון. ילדים מנגנים לילדים! בפרוייקט זה ניתנת לילדים הבוגרים הזדמנות להופיע ולהיות על במה, להיות דוגמה ללימודי מוסיקה, לנגינה איכותית ולמעורבות חברתית.

חשיפה למוסיקה בגיל הרך תורמת גם לתקשורת הבין אישית, לבטחון העצמי של הילד, להתפתחות המוח, לפיתוח השפה, לקריאה, לכתיבה, ליכולת התנועתית, לרגישות, לוויסות החושי, ללוגיקה, לקואורדינציה ולהבנה המרחבית. מסתבר שנגינה מועילה יותר מהאזנה בלבד. ניתן לדמות נגינה למעין "חדר כושר" למוח. בזמן נגינה אנו מפעילים בו- זמנית מספר רב של איזורים במוח, ויזואלית, תנועתית, ושמיעתית.

השנה נפתחה קבוצה רב-תרבותית של אמהות וילדים ערבים ממזרח ירושלים אשר משתתפים במפגשים מוסיקליים שבועיים יחד עם אמהות וילדים יהודים ממערב העיר. זו התכנית הראשונה בארץ שמיועדת להורים וילדים בגיל כה צעיר, ומייצרת הזדמנות לשיח ולהכרות עם תרבותו של האחר תוך קבלה וכבוד הדדי.

מוזמנים להצטרף אלינו !

שתף: 

חדשות ואירועים

No news and events in this department